Chat Yaptığı Aşkını 17 Bin TL Dolandırdı

Oho bu haberleri yeni duymuyoruz ya daha neler var neler. Bizler sanıyoruz ki sadece orta sınıf ve fakir insanlar sohbet programları üzerinde yazışıyorlar ama hemen herkes chat yapıyor arkadaşlar. İşte onlardan birisi ve bu sefer de bayağı bir miktar para kaptırmış. Hayır bazı kişiler o kadar saf oluyorlar ki görmediğin birisine nasıl olurda sen bu kadar para verirsin. Zaten dolandırıcı bayan değil erkekmiş ve kaç defa amca oğlu diyerek kendisi almış parayı.

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’nde bir otomotiv şirketinde çalışan 28 yaşındaki M.K, 3 yıl önce cep telefonunda kullanılan bir chat programında ‘Gamzenur’ nikini kullanan kişiyle tanıştı. Bu kişiyle 3 yıl boyunca sohbet eden M.K., mesajları yazan kız sandığı dolandırıcı Selami U.’ya (25) iki kez bankadan kredi çekerek havale ile toplam 10 bin TL para yolladı.

Geçen hafta tekrar M.K’ya mesajlar geçmeye başlayan dolandırıcı, “Evliydim, boşanmak üzereyim, seninle hayatımı birleştirmek istiyorum. Bana 7 bin lira lazım, avukat için teyzemin oğlu seni arayacak, parayı ona teslim edersin” diye mesaj çekti. Aşkı için bankadan 7 bin TL daha kredi çeken işçi, parayı teslim etmek için buluşma noktasına gitti. M.K., kendini 3 yıldır ‘Gamzenur’ olarak tanıtan kişiyle buluştuğundan habersiz dolandırıcıya 7 bin lirayı teslim etti.

Ertesi gün mesajlar kesilince durumdan şüphelenen M.K, Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi’ne giderek şikayetçi oldu. Telefon numarasından yola çıkan polis, dolandırıcı Selami U.’yu yakalayarak gözaltına aldı. Selami U.’nun banka hesaplarını inceleyen polis, hesabında çeşitli illerden yapılmış havalelerle 300 bin TL bulunduğunu tespit etti.

About the author

bizsohbet

View all posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir